Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021

ΟΦΙ - ΠΟΑ 3-0

Καλή εμφάνιση με κορύφωση στο δεύτερο ημίχρονο για τον ΟΦΙ, ο οποίος επικράτησε 3-0 του ΠΟΑ στο «Πέτρος Βουζουνεράκης», στον φιλικό αγώνα -  πρόβα τζενεράλε πριν το πρωτάθλημα; Ποιος ξέρει;

Το σημαντικό είναι ότι η Λασιθιώτικη ομάδα έβγαλε εξαιρετικά στοιχεία για αρκετό διάστημα, τα οποία ώθησαν τον κόσμο να σηκωθεί από τις θέσεις του και να χειροκροτήσει.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε σκορ, αν και ο ΟΦΙ είχε την υπεροχή και 3-4 καλές ευκαιρίες. Τα πόδια «λύθηκαν» με το πρώτο τέρμα στις αρχές της επανάληψης με τους Μπενίτεζ-Λεμονή να συνδυάζονται σε μικρό χώρο στο 52΄ και ο δεύτερος να βγάζει κάθετα τον Αντερέγκεν σε θέση βολής με τον Ελβετό επιθετικό να σκοράρει με πλασέ. Εννέα λεπτά αργότερα ο Αντερέγκεν κέρδισε πέναλτι από τον Γιαγκόζη, το εκτέλεσε εύστοχα ο Μπενίτεζ κάνοντας το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 72΄ με μπαλιά του Ντε Λορέντζι, λάθος του Χωματά και τον Κάρδαρη να μην δυσκολεύεται να προωθήσει την μπάλα στα δίχτυα 3-0.

Διαιτησία: Μόσχου,Θεοδοσάκης, Πατεράκης

ΟΦΙ(ΣΤΑΪΚΟΣ ΒΕΡΓΕΤΗΣ): Κασωτάκης(46΄ Καραγκιόζης), Κοντοές, Ντι Λορέντζο, Ζήσης, Κολλν(60΄ Νεκούλ), Μπλάνκο(60΄ Κάρδαρης), Αντερέγκεν(77΄ Μπατίστα), Λεμονής(60΄ Ντε Λορέντζι), Μπενίτεζ(60΄ Μεσσιδόρο), Χιμένεθ(60΄ Βουό), Τασιούλης(60΄ Χιντζίδης).

ΠΟΑ(ΑΝΕΣΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ): Γιαγκόζης(65΄ Χωματάς), Ανιτσάκης, Γιαλυτάκης(56΄ Μασουέρο), Πατινιώτης, Σαβουϊδάκης, Κερμενίδης(75΄λ.τ. Βοργιάς), Τσιρούδης(56΄ Σένκα), Κοντός(46΄ Χατζηανδρέου), Ολιβέϊρα(55΄ Νίκολι), Μεϊρέλες(46΄ Ρουμπάκης), Καϊμακαμούδης.