Τετάρτη 25 Ιουλίου 2018

Ο Βαγγέλης Αναστασόπουλος στον ΟΦΙ.

Μιά  σπουδαία  μεταγραφή για  τον  ΟΦΙ. Ο Βαγγέλης Αναστασόπουλος ντύθηκε  στα ασπρόμαυρα. Πρόκειται για ένα μεσοεπιθετικό παίκτη που κάνει τη διαφορά.

Ο Βαγγέλης Αναστασόπουλος γεννήθηκε στις 7 Μαρτίου του 1994, ξεκίνησε από τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού και μάλιστα την περίοδο 2013-14 αγωνίστηκε σε τρία παιχνίδια κυπέλλου φορώντας τη φανέλα με το «τριφύλλι» με προπονητή τον Γιάννη Αναστασίου(τα δύο με Ηρακλή Ψαχνών κι ένα με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου).

Την επόμενη περίοδο πήγε στη Νίκη Βόλου η οποία αγωνιζόταν στη Σούπερ Λιγκ και μάλιστα στο πρώτο του παιχνίδι στην κορυφαία κατηγορία πέτυχε γκολ στη Νέα Σμύρνη (ήττα 2-1 από τον Πανιώνιο).
Μετά την αποχώρηση της Νίκης Βόλου πήγε στη Λαμία του Παύλου Δερμιτζάκη ενώ το 2015 πήρε μεταγραφή στη Σπάρτη με την οποία πανηγύρισε άνοδο από τη Γ στη Β εθνική κατηγορία.

Με τη φανέλα της Σπάρτης αγωνίστηκε σε 29 παιχνίδια στη Football league (με ένα γκολ) την περίοδο 2016-17.

Την  περίοδο  2017-18  αγωνίσθηκε  στην  football league  με  τα  Τρίκαλα  και  τον  Πανσεραικό.

Βαγγέλη  καλώς  όρισες στην Ιεράπετρα και στον ΟΦΙ.  Σου ευχόμαστε υγεία και επιτυχίες με την ασπρόμαυρη.

Ο Βαγγέλης Αναστασόπουλος (Νο 25) πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του το γκολ του Ηλία Αναστασάκου στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με το οποίο η Σπάρτη προηγήθηκε 0-1 (τελικά έχασε 2-1)

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ: «Η ΠΑΕ Πανσερραϊκός βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του 23χρονου αμυντικού μέσου Βαγγέλη Αναστασόπουλου. Ενός ταλαντούχου παίχτη που βγήκε από τις ακαδημίες του ΠΑΟ και συνέχισε με πολλές συμμετοχές σε Νίκη Βόλου, Λαμία, Σπάρτη και Τρίκαλα».