Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

ΟΦΙ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ 0-0. Αδικία και ατυχία.

Οταν  σε  αφήνει  ο  διαιτητής  με  δέκα  παίκτες  στο  60΄ επειδή  γουστάρει , γιατί  κόκκινη  απευθείας  σε  φάουλ  της  πλάκας δεν  υπάρχει , όταν  στο  93΄  ο  διαιτητής  βλέπει  ανύπαρκτο οφσάιτ  σε  γκολ  του  ΟΦΙ  και  όταν  χάνεις  με  τραυματισμό  τον  καλύτερο  σου  παίκτη , τότε  λογικά  θα  πρέπει  να είσαι  ευχαριστημένος  με  το  0-0  κόντρα  στον  Φωστήρα.

Κι  όμως  όλοι  φύγαμε  με  μιά  πικρή  γεύση. Ο  ΟΦΙ  ήταν  τελικά  καλύτερος  από  τον  , με  διπλάσιο  μπάτζετ , επίδοξο  πρωταθλητή Φωστήρα.

Ο   κόσμος  του  ΟΦΙ  φανταστικός. Περισσότερα  από  1000  άτομα  δημιούργησαν μια  φανταστική  ατμόσφαιρα , με  τους  Κουρήτες  βέβαια  να  πρωτοστατούν.

Στο  πρώτο  ημίχρονο  το  παιγνίδι  ήταν  μοιρασμένο , παιγνίδι  κέντρου χωρίς  ευκαιρίες  από  τις  δύο ομάδες.

Στο  δεύτερο  ημίχρονο  ο  ΟΦΙ  μπήκε  επιθετικά  με  σκοπό  την  νίκη. Με  την  ώθηση  του  κόσμου  δημιούργησε  προυποθέσεις  για  γκολ  , πήρε  τα  ηνία  του  αγώνα , και  φαινόταν  ότι  θα  έφτανε στην  νίκη. Ομως  κάπου  εκεί  στα  μισά  του  δευτέρου  ημιχρόνου , ήρθε  η  κόκκινη στον  Στάχτιαρη  και  άλλαξε  τις  ισορροπίες. Παρ όλα  αυτά  ο  ΟΦΙ  συνέχιζε  να  πιέζει. Στο  80' νέο  τεράστιο  πλήγμα  με  τον  τραυματισμό  του  Μπλέντι  ο  οποίος  αποχώρησε. Και  αυτό ήταν  ίσως  το  χειρότερο  από  τον  σημερινό  αγώνα , ευχόμαστε  να  μην λείψει  πολύ.

Και  πάλι  ο  Φωστήρας  δεν  μπορούσε  να  φανεί , ο  ΟΦΙ  συνέχισε  να  έχει  το  momentum  του  αγώνα.

Και  φθάνομε  στο 93'  όπου  σε  φάση  - γκολ  για  τον  ΟΦΙ  ο  επόπτης βλέπει  τον  Ουζούνογλου  σε  θέση  οφσάιτ.

Νομίζομε  ότι  με  διατησία  50-50  θα  κερδίζαμε  σήμερα. Σε  κάθε  περίπτωση  η  ομάδα  ήταν  ηρωική . Δεν  έχασε , δεν  έφαγε  για τρίτο  συνεχόμενο  παιγνίδι  γκολ , δείχνει  ικανή  σε  αυτό  το  περίεργο  πρωτάθλημα  του  8ου  ομίλου της  Γ  Εθνικής , να  μπορεί  να  πετύχει  στον  στόχο  της  παραμονής.

Οσο  για  την  κερκίδα. Σίγουρα  έχομε  με  μεγάλη  διαφορά  την  καλύτερη  έδρα  της  κατηγορίας.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Πρίφτης, Πηγιάκης, Τσαλάκου(Στάχτιαρης), Μίγγας, Κορομηλάς, Χριστάκης, Μπλέντι(78’ λ.τ. Δερμιτζάκης), Ουζούνογλου, Καραγιάννης, Παπαδόπουλος(80’ Χρυσοφάκης), Κορέτα(87’ Τζελέπης).
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Μανδύλης, Τσώνης, Πατσατζόγλου, Καλημέρης, Πρίκας(55’ Νικολόπουλος), Μπιταξής(68’ Ρόκας), Στρίγγας(68’ Σίμωσης), Δωροβίνης(81’ Χαρίτος), Μήτκας.