Κυριακή 24 Μαΐου 2015

ΟΦΙ - ΕΡΜΗΣ 1-2. Μαγική εικόνα.

Δεν  τον  πήγαιναν  οι  λεπτομέρειες  τον  ΟΦΙ  σε  αυτούς  τους  αγώνες  μπαράζ αλλά  σήμερα  παράγινε το  κακό. Δοκάρι , γκολ  που  μπήκε  και  δεν  μέτρησε , πέναλτυ  καθαρό  που  δεν  δόθηκε , ευκαιρίες , αποβολή  πάλι , μιά  γκολάρα  superleage  από  τον  Χρυσοφάκη  , υπεροχή  και  στα  δύο  ημίχρονα και  όμως  έχασε  2-1  από  δύο  αστεία  γκολ.

Οι  παίκτες  του  ΟΦΙ  γιά  μιά  ακόμα  φορά  φέτος  κατέθεσαν  την  ψυχή  τους , ίδρωσαν  την  φανέλα  τους , τα  έδωσαν  όλα  για  τόν  ΟΦΙ.  Επρεπε  να  κερδίσουν , την  άξιζαν  την  νίκη , αλλά  όπως  και  μέσα  στον Ρούβα , και  μέσα  στα  Ζωνιανά  η  τύχη  τους  γύρισε  την  πλάτη.

Μόνο  συγχαρτήρια  όμως  αξίζουν  στα  παιδιά  , τους  νταμπλούχους  Λασιθίου ,γιατί  έκαναν  μιά  απόλυτα  πετυχημένη  χρονιά .

Σήμερα ο  αγώνας  άρχισε  στραβά  πριν  καν  αρχίσει. Στην  προθέρμανση  ο  Ξαγοράρης  αισθάνθηκε  αφόρητο  πόνο  στους  προσαγωγούς , δεν  ξεκίνησε  τον  αγώνα και  τελικά  μπήκε  στα  μισά  του  δευτέρου  ημιχρόνου , όπου  αν  και  τραυματίας  έδειξε  την  κλάση  του , αλλά  πήρε  και  κόκκινη  κάρτα  στο  τέλος. Αλλη  μια  άδικη  κάρτα  για  τον  ΟΦΙ  φέτος.

Ο  ΟΦΙ  μπήκε  δυνατά  στον  αγώνα , πίεσε ,  απείλησε  , αλλά  την  πρώτη  φορά  που  πέρασε  το  κέντρο  ο  ΕΡΜΗΣ  έβαλε  γκολ , παγώνοντας  το  Βουζουνεράκειο , στο  ριμπάουντ  μιας  απόκρουσης  του  Ταρτάλα.

Ο  ΟΦΙ  δεν  άργησε  να  ισοφαρίσει  με  ένα  καταπληκτικό  γκολ του  Χρυσοφάκη , και  εκεί  που  φαινόταν  ότι  ο  ΟΦΙ  γρήγορα  θα  προηγούταν , πάλι  σε  φάση  ανύπτοτη  ο  ΕΡΜΗΣ  ξαναπροηγείται.

Ολο  το  υπόλοιπο  του  πρώτου  ημιχρόνου , και  όλο  το  δεύτερο  ημίχρονο  ο  ΟΦΙ  προσπαθούσε  να  ισοφαρίσει . Ευκαιρίες , δοκάρια, πέναλτυ  που  δεν  δόθηκε  , αλλά  δυστυχώς  η  π@@@@@@  (κατά  τον  Οσιμ)  μπάλα  είχε  άλλες  προθέσεις.

Στο  τέλος  του  αγώνα , λίγο  τα  σφυρίγματα  του  διαιτητή , λίγο  οι  καθυστερήσεις  που  έσπαγαν  νεύρα  των  παικτών  του  ΕΡΜΗ  δημιούργησαν  μεγάλη  ένταση  στην  κερκίδα , μιά  ένταση  από  τα  παλιά ...

Και  πάλι  μπράβο  στους  παίκτες  του  ΟΦΙ.