Κυριακή 14 Μαρτίου 2010

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΟΦΙ - ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΣ 3-1. ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ....

Εφτασε η ώρα. Ο ΟΦΙ το απόγευμα του Σαββάτου έκανε το χρέος του , και με καλή εμφάνιση κέρδισε τον ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ με 3-1 στο ΜΙΣΕΔΑΚΕΙΟ. Τώρα πλέον όλα οδηγούν την επόμενη Κυριακή στον ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ. Εκει όπου ΟΦΙ και ΑΟΑΝ θα ''παίξουν'' τους κόπους μιας χρονιάς στον μεταξύ τους αγώνα.
Στον Σαββατιάτικο αγώνα λοιπόν με τον Κουτσουρά , ο ΟΦΙ είχε ένα πολύ καλό Χαρβαλιά στο πρώτο κυρίως ημίχρονο , ο οποίος κέρδισε ένα πέναλτυ , έβαλε δύο γκολ και έδειξε ότι διανύει περίοδο φόρμας. Με δύο γκολ δικά του λοιπόν (το ένα με πέναλτυ που κέρδισε ο ίδιος) , ο ΟΦΙ προηγήθηκε στά μισά του ημιχρόνου με 2-0 , παίζοντας στρωτό ποδόσφαιρο και μη αφήνοντας τον ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ , να φανεί στο ελάχιστο απειλητικός. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου , ο ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΣ στην πρώτη ουσιαστική επίθεση αξιώσεων κατάφερε και μείωσε όμως με τη σέντρα ο Β.Μίγγας που είχε μπεί αλλαγή έκανε το 3-1 , πριν καν προλάβει ο αγώνας να αποκτήσει νέο ενδοαφέρον. Ο ίδιος παίκτης τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Κουτσουρά , λίγα λεπτά αργότερα.
Στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου υπήρξαν πολλές φορές ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ νεύρα και αψιμαχίες μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων , αλλά και της κερκίδας. Δεν υπάρχει κανένας λόγος , οι σχέσεις μας με την ομάδα του γειτονικού δήμου , να μην είναι απόλυτα φιλικές.
Σε μέτρια επίπεδο κύλησε η διαιτησία με τις δύο ομάδες να έχουν παράπονα από τους: Παπαμαστοράκη, Συλιγνάκη και Τζαράκη.
Από τους νικητές ξεχώρισαν οι: Κουγιουμουτζάκης, Χαρβαλιάς, Παπαδάκης, Μίγγας και από την ομάδα του Κουτσουρά που έπαιξε πολύ καλά οι Κουνενιδάκης, Καρανικόλας, Εικοσιπεντάκης και Χαμηλάκης.
ΟΦΙ (ΝΙΚΟΣ ΚΑΠΑΡΑΚΗΣ): Καπαράκης, Τσαμπανάκης, Μπάτσης (46΄ Στεφανής), Πετράκης, Κουτρούλιας, Κουγιουμουτζάκης, Παπαδάκης, Πετάσης, Αγγελάκης (46΄ Βασίλης Μίγγας), Χαρβαλιάς (73΄Καραλάκης), Μεμετζής.
ΑΟΣ ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ (ΣΗΦΗΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ): Κουνενιδάκης, Πιπεράκης, Χαμηλάκης (89΄ Ταβλαδάκης), Ψαρουδάκης, Εικοσπεντάκης, Κασωτάκης, Παναγιώτης Παπαδάκης, Μανόλης Παπαδάκης (70΄ Μπαγορδάκης), Ρίζος, Καρανικόλας, Χριστοδουλάκης.
Υ.Γ.Οποιος θελει να γραψει σχολιο , με ψευδωνυμο , αποκτα κωδικο μπαινοντας στο https://www.google.com/accounts/NewAccount?hl=el